Oblíbené

28 184 oblíbených alb 241 oblíbenců

Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

39 komentářů
Taká malá vychádzka po Malých Karpatoch. V pohodovom tempe do zvernice a k ruine Panského domu v sprístupnenej zvernici.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
17 komentářů
Album 343
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
13 komentářů
Středa 20. března 2019 - 17 hodin v Knihkupectví Barvič a Novotný na České ulici
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
38 komentářů
(doteky února)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
16 komentářů
Již potřetí se v komorně městském prostoru Šilingrova náměstí představuje sochař Michal Gabriel, tentokrát souborem plastik Žraloci, který vznikal mezi léty 2013 až 2016. Žraloci jsou dovršením Gabrielovy predátorské série, zároveň se jedná o třetí prezentaci sochařské tvorby v rámci Galerie Šilingrák, která vznikla z podnětu městské části Brno-střed. Sousoší na místě zůstane minimálně do konce roku 2019 (wikipedie)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
54 komentářů
Otec a strýc bratří Čvančarů patřili k průkopníkům kinematografie u nás, začínali v roce 1920 jako promítači –operátoři, jak se tehdy říkalo, později si zřídili půjčovnu filmů a v roce 1934 začali provozovat své první kino. Vice viz https://vltava.rozhlas.cz/zanikla-kina-prazskeho-zizkova-a-nusli-5072238 Bratři byli tři, nejstarší František, vězněný v padesátých letech, v roce 1968 emigroval, vydal později knihu vzpomínek Sejdeme se v Denveru. Miroslav Čvančara je odborníkem na pražský Žižkov, kde rodina žije https://www.praha3.cz/radnicni-noviny/rozhovory/vlasta-burian-uvazoval-ze-svoje-divadlo-zridi-v-palaci-akropolis-rika-miroslav-cvancara-n875548.htm Jaroslav Čvančara jako historik, badatel a poradce dokumentárních i hraných filmů je asi z bratří nejznámější, věnuje se problematice atentátu na Heydricha a souvisejícím tématům https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_%C4%8Cvan%C4%8Dara
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
61 komentářů
3 komentáře
V přírodní rezervaci Kamenný vrch jsme se doslova vyřádily s Blankou při focení koniklecí, byly tam spousty dětí ze školek, viděli jsme taky jednu rozhlednu nerozhlednu, nějaké vyhlídky nevyhlídky. Prošli jsme nejprve oborou s divočáky, kteří nechtěli postát. V Brně jsme ještě vyšplhali na Špilberk a stihli jsme v centru i kafíčko se zákuskem.
Ušli jsme asi 15 km.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
32 komentářů
Country Radio je soukromá česká rozhlasová stanice, která byla založena v roce 1991. Hlavním repertoárovým zaměřením této rozhlasové stanice je country, folk, populární hudba 60. let, spirituál, gospel, trampská hudba, bluegrass, skotská, irská a australská lidová hudba, klasický rock and roll a jižanský rock, podíl ... Wikipedie
Vysílá pro: Česko
Vysílací čas: 24 hodin denně
Vlastník: Radio investments
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
4 komentáře
Oprava trati z Ledečka do Zruče zdárně pokračuje i v okolí Kácova
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
54 komentářů
83 komentářů
Chráněné území o rozloze 12 km2 založené v roce 1978 za účelem zachování krajinného rázu údolí Rakoveckého potoka a historickými a přírodovědnými hodnotami. Jedná se o údolí meandrujícího potoka se zachovalými vlhkými loukami a břehovými porosty s prostupujícími slepencovými skalkami. Zachovalé lesy jsou domovem vzácných živočichů a rostlin. Na území parku se nacházejí pozůstatky dvou zaniklých středověkých osad. Rakovecké údolí je známé také seskokem sovětského partyzánského oddílu Jermak v roce 1944.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
4 komentáře
Mezi vystoupením naší mažoretky jsem si udělal asi dvouhodinovou procházku do okoli.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
21 komentářů
Jako již několik let po sobě - i tentokrát jsem navštívila výstavu orchidejí ve skleníku Fata Morgana v Praze.
Tentokrát bylo fotografování trochu složitější - bylo těsně po ranním rosení - a tak bylo hodně vlhko.Výstava byla jako vždy moc hezká, krásně naaranžovaná.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
45 komentářů
32 komentářů
9 komentářů
V úterý 19. 3. 2019 se od 18 hodin v hudebním sále v budově arciděkanství na Přesanickém náměstí v Nepomuku došlo ke slavnostnímu odhalení skutečné podoby sv. Jana Nepomuckého u příležitosti výročí 290 let od svatořečení nepomuckého rodáka a také 300. výročí od objevení domnělé relikvie jazyka, která vedla ke svatořečení patrně nejznámějšího Čecha. Iniciátoři akce, toho času ředitelka Svatojánského muzea Kateřina Dobrovolná a někdejší nepomucký vikář Pater Vítězslav Holý, společně s manažerem Mikroregionu Nepomucko Pavlem Motejzíkem a Paterem Miroslavem Heroldem spolupracovali s brněnskými antropology na rekonstrukci skutečné podoby jednoho z nejslavnějších světců vůbec. Výstupem projektu je bronzová busta světce. Na akci byli přítomni mj. i brněnští tvůrci rekonstrukce a tvorby bronzové busty sv. Jana – Eva Vaníčková a Ondřej Bílek z Moravského zemského muzea (Centrum kulturní antropologie MZM). Součástí akce byla též Mše svatá, prohlídky Svatojánského muzea (vstupné dobrovolné) a hudební vystoupení Canto Nepomucenum a dětí ze ZŠ Nepomuk. Po slavnostním odhalení byla pro zájemce naplánována přednáška prof. Jana Royta týkající se ikonografie sv. Jana a sv. Vojtěcha. V dopoledních hodinách proběhla tisková konference pro novináře, která vzbudila velký mediální zájem, Česká televize měla například z večerní akce tři živé vstupy do vysílání.
**informace z nepomuckého webu
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
10 komentářů
SKAUTSKÉ INSTITUTY jsou v naší republice v Praze, Brně, Olomouci a Plzni. Brněnští skauti mají pro svůj název " S U "...ne "es u " ale "SU" , protože prý Brňáci neříkají "jsem", ale "su" , takže někdo z nich dostal nápad na tento název
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis

Nebyla nalezena žádná alba.

reklama